"yandex-verification" content="ef2e7dca9790d4b5" /> google-site-verification=qCwCivYSCE12auzZXi-JT9B4WnRrzqkz3TtGsxTFRIk
 

Unity3D Nedir?

En son güncellendiği tarih: Nis 21

Unity, 2D ve 3D oyunlar oluşturabileceğiniz ve oyununuzu birçok platforma aynı anda yükleyebileceğiniz bir oyun motorudur. Unity birçok cihazı çok daha hızlı bir şekilde hedeflemenize ve kullanmanıza olanak sağlar. Java Script ve C# dillerini destekler. Unity sayesinde Mobil, VR, Masaüstü, Web, Konsol ve TV gibi birçok platforma kolayca yükleme yapabilirsiniz. Şimdi multiplatform destekli Unity’nin hangi platformları hedeflediğini inceleyelim.
Mobil için Unity· Unity, mobil oyun yaratmak için kullanılan dünyanın en popüler oyun motorlarından biridir.

Tek tıkla Android, iOS, Windows Phone, Tizen ve Fire OS’a oyununuzu yükleyebilirsiniz.

· Mobil oyunlar için tüm dünya genelinde para kazanma ve saklama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.Sağlanan kolay 3D ve 2D araçlar ve iş akışları ile oyun geliştirme sürecinizi daha pratik ve kolay hale getirebilirsiniz.


VR ve AR için Unity· Oculus Rift, Steam VR / Vive, Playstation VR, Gear VR, Microsoft HoloLens ve Google'ın Daydream View'ı için yerel destek sağlar.

· Yüksek düzeyde optimize edilmiş stereoskopik görüntü oluşturma hattı ve içeriğinizi daha da optimize etmenize yardımcı olacak araçlar sağlar.

· Üçüncü taraf donanım üreticilerinin kendi eklentilerini ve SDK'larını geliştirmelerine izin verir.


Masaüstü için Unity· Realtime Global Illumination ve Unity fiziksel bazlı gölgeleme sayesinde Unity ile harikülade, sürükleyici, eğlenceli masaüstü oyunlar yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

· Unity motoru tek tıkla PC, MAC, Linux platformlarına yükleme yapmayı destekler.


Konsol için Unity· Unity ile PS4, XboxOne, PlayStation Mobil, PlayStation Vita ve Wii U platformlarını ücretsiz olarak hedefleyebilirsiniz.


Web için Unity· Kullanım amacınıza bağlı olarak Unity'nin yüksek optmize WebGL yaratma seçeneği doğal hızda performans sağlar.

· Çok başarılı ticari başlıklar oluşturmak için zaten yoğun şekilde kullanılmaktadır.


Akıllı Tv'ler için Unity· Unity, tvOS, Android Tv, ve Samsung Smart TV için yükleme ve dağıtım yapmayı destekler.

· Eğer mobil bir oyun geliştiriyorsanız, girdilerinizde birkaç ince ayar yaparak oyununuzu bu hızla gelişen ve büyüyen platformlar üzerinde de çalışır hale getirebilirsiniz.

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör